Zestaw laboratoryjny ALFA

DO-4111

Nowy

Towar na zamówienie

299,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Zestaw laboratoryjny "Alfa" jest najbardziej rozbudowany ze wszystkich. W jego skład wchodzą narzędzia preparacyjne, po dwa rodzaje szkiełek podstawowych (w tym z łezką) i nakrywkowych, komplet szklanych szalek Petriego o różnej wielkości oraz szkiełka zegarkowe.

Z pomocą zestawu można przeprowadzić szereg obserwacji, zarówno z użyciem mikroskopów biologicznych jak i stereoskopowych. 

Zestaw Alfa umożliwia m.in. oglądanie płaskich preparatów suchych i mokrych, badanie mikroorganizmów wodnych (szalki i szkiełka podstawowe z łezką), obserwację materiałów sypkich oraz reakcji chemicznych (szkiełka zegarkowe, małe szalki), oznaczanie i sekcjonowanie bezkręgowców (szalki, narzędzia preparacyjne).

Zestaw badawczy Delta Optical Research: dwie igły preparacyjne proste, igła preparacyjna lancetowata, stalowa pęseta z ostrym zakończeniem, stalowa pęseta zakończona tępo, stalowe nożyczki sekcyjne, stalowy skalpel z pięcioma ostrzami, dwie plastikowe pipety Pasteura o pojemności 1 cm3, dwie plastikowe, okrągłodenne probówki z korkiem.

Szkiełka z łezką to szkiełka podstawowe z zagłębieniem w środkowej części. Pozwalają na obserwację w kropli wiszącej, o większej objętości niż w typowych preparatach płaskich. Można w ten sposób umieszczać pod mikroskopem większe obiekty, np. drobne skorupiaki planktoniczne, bez konieczności ich zgniatania.

Szalki Petriego składają się z dwóch szklanych, płaskodennych naczyń, nakładających się na siebie. W szalce można umieszczać wszelkiego rodzaju obiekty, z płynami i materiałami sypkimi, na żywych organizmach kończąc. Najczęściej wykorzystuje się je przy obserwacji z użyciem mikroskopów stereoskopowych.

Szkiełko zegarkowe to szklane naczynie o zagłębionym środku. Umożliwia umieszczanie w nim materiałów sypkich i płynów, obserwację reakcji chemicznych lub różnych zjawisk fizycznych, np. krystalizacji. Pozwala też na badanie większych organizmów wodnych, zbyt dużych do umieszczenia na szkiełka z łezką.

Zawartość:
a. zestaw Delta Optical Research - 1 sztuka
b. szkiełka przedmiotowe z polem do opisu - 2 komplety
c. szkiełka nakrywkowe (18x18, 20x20 lub 22x22)- 2 komplety
d. szkiełka nakrywkowe 24x60 - 1 komplet
e. szkiełka z łezką - 1 komplet
f. szalka Petriego duża - 2 sztuki
g. szalka Petriego średnia - 2 sztuki
h. szalka Petriego mała - 2 sztuki
i. szkiełko zegarkowe duże - 2 sztuki
j. szkiełko zegarkowe małe - 2 sztuki
k. moździerz porcelanowy z tłuczkiem - 1 komplet

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zestaw laboratoryjny ALFA

Zestaw laboratoryjny ALFA

Chemia

Powiązane produkty