Pozytywny wizerunek szkoły nie zależy tylko od wykwalifikowanej kadry czy osiągnięć danej placówki, lecz także od wyposażenia sal, w których uczniowie spędzają większą część swojego dnia. Ergonomiczne stoliki czy wygodne krzesła bezpośrednio wpływają na poczucie komfortu i bezpieczeństwa u dziecka. W Cezas Glob pełnimy fachowe doradztwo w zakresie doboru mebli szkolnych do obecnych wymogów – przygotowaliśmy kilka wskazówek i rad dotyczących najpopularniejszych mebli występujących w każdej sali lekcyjnej. Jakie cechy powinny mieć idealne meble szkolne? Podpowiadamy!

Meble szkolne z nutą koloru – wybór stolików uczniowskich

Współczesna szkoła powinna oferować komfortowe warunki do nauki w przyjaznym i estetycznym otoczeniu. Meble szkolne w postaci oferowanych przez nas stolików uczniowskich spełniają te dwa warunki, w niczym nie przypominając niewygodnych ławek czy biurek, jakie jeszcze kilka lat temu funkcjonowały w polskich szkołach. W naszej ofercie znajdują się nie tylko standardowe ławki szkolne – w duchu innowacji nasz asortyment zasiliły regulowane stoły szkolne i krzesła, które są znacznie lepsze w użytkowaniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, nasze meble szkolne posiadają Certyfikat Cobrabid, dopuszczający je do użytku w placówkach oświatowych. Niektóre z nich są skonstruowane w taki sposób że można na nich swobodnie korzystać z laptopa, co sprawia, że dzieci mogą dopasować dany mebel do swoich preferencji. Im lepiej dostosowane meble szkolne, tym bardziej efektywna będzie praca ucznia. W końcu nikt z nas nie chciałby siedzieć przez kilka godzin na niewygodnym krześle przy niedostosowanym stoliku uczniowskim! Na szczęście stale zwiększa się świadomość osób odpowiedzialnych za wyposażenie placówek; w trosce o prawidłową postawę i większy komfort swoich uczniów na piedestale stawiają jakość kupowanych mebli.

Kolorowe-metalowe, czyli o szafkach na rzeczy osobiste

Fizjoterapeuci i ortopedzi nagminnie zwracają uwagę rodzicom i pedagogom na kwestię dbania o dziecięcy kręgosłup. Nowoczesne szkoły już od jakiegoś czasu nie wymagają od dzieci noszenia plecaków pełnych książek – wszystkie zeszyty i podręczniki lądują do metalowych szafek zamykanych na kluczyk. Jeżeli uczeń ma się czuć pewnie, musi wiedzieć, że jego rzeczy osobiste podlegają odpowiedniej ochronie. Praktyczne szafki szkolne to prawdziwy strzał w dziesiątkę, zwłaszcza jeżeli są zabezpieczone w solidny zamek. Tylko wtedy uczeń będzie mieć pewność, że zawartość jego szafki nie zniknie w tajemniczych okolicznościach. Wieloletnia współpraca z wybitnymi ekspertami w tworzeniu mebli sprawiła, że dziś mamy do zaprezentowania wachlarz możliwości i konfiguracji szafek. Oferowane przez Cezas Glob meble szkolne to wysoka jakość połączona z atrakcyjną ceną. W razie wątpliwości, jesteśmy otwarci na różne formy kontaktu – nasi eksperci chętnie odpowiedzą na każde pytanie.