W pracy biurowej liczy się komfort pracownika. Krzesło biurowe to jeden z najważniejszych fundamentów efektywnej pracy i nie podlega to żadnym wątpliwościom. Oczywiście, wiele osób zaznaczy wagę biurka, sprzętu elektronicznego i wielu innych rzeczy, niemniej jednak czasem trzeba zwrócić uwagę na podstawy podstaw. Niewygodna pozycja przed komputerem czy przy dokumentach negatywnie wpływa na koncentrację i energię, jaką się dysponuje. Jak wiadomo, to wszystko daje się odczuć na efektywności i komforcie pracy. Dlatego też w Cezas Glob przygotowaliśmy dla Ciebie asortyment, w którym znajdziesz idealne krzesło biurowe obrotowe do swoich potrzeb. W tym wpisie dowiesz się ponadto, jaki fotel biurowy wybrać. Zapraszamy!

Dobry fotel biurowy zapewni Ci wygodną pozycję. Jaki wybrać?

Zastanawiasz się, jaki fotel biurowy wybrać? W takim razie przychodzimy na ratunek. Mamy niezwykle rozbudowany asortyment, tak więc z całą pewnością można w nim znaleźć idealne krzesło do stylu Twojej pracy. Fotel biurowy musi wspierać Twoją anatomiczną postawę ciała. Przed zakupem musisz więc wziąć pod uwagę:

  • Wysokość;

  • Zagłówek;

  • Oparcie;

  • Siedzisko;

  • Podłokietniki.

Omówmy po kolei wspomniane czynniki:

Wysokośćto istotny parametr. Fotel biurowy dla wysokich pracowników musi gwarantować im zgięcie w kolanach pod kątem prostym. Podobnie jest zresztą z innymi osobami. Fotel biurowy nie może być zbyt wysoki, ale też zbyt niski.

Zagłówek przyda się wszystkim. Nie jest on wymagany, niemniej jednak stabilizacja szyi w niektórych sytuacjach jest ważna. Krzesło biurowe z regulowanym zagłówkiem docenią przede wszystkim wysokie osoby.

Oparcie to podstawa. Warto, aby było profilowe zgodnie z indywidualnym kształtem kręgosłupa. Wiele osób docenia dodatkową stabilizację lędźwi.

Siedzisko powinno być tak długie, aby uda były solidnie podparte. Odpowiednia miękkość jest ważna, niemniej jednak należy ona do osobistych preferencji. Warto zaznaczyć, że pracownik nie powinien „wtapiać się” zbyt głęboko w krzesło biurowe. Siedzisko można niemalże dowolnie dobierać do swoich potrzeb.

Podłokietniki mogą być ruchome bądź stabilne. Najpowszechniej spotyka się nieruchome podłokietniki. Powinny one być na wysokości, która może wspierać ręce pracownika przez cały czas.

Wentylacja również wpływa na komfort pracy biurowej

Tym, co także wpływa na komfort pracy w przypadku foteli biurowych, jest wentylacja. To czynnik, który nie dotyczy skórzanych modeli lub takich z naturalnymi tkaninami, jednakże przy wszelkich syntetykach nabiera to znaczenia. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy fotel biurowy z tych, jakie możesz wybrać, miał choćby drobne otwory wentylacyjne. Każde krzesło biurowe obrotowe z naszego wyboru możesz wybrać w oparciu o wspomniane w tym wpisie czynniki. W razie pytań nasi specjaliści z przyjemnością Ci pomogą, udzielając wyczerpujących odpowiedzi.

Postaw na krzesło biurowe od Cezas Glob. My wiemy, jakie będzie dla Ciebie najlepsze!

Posiadamy różnorodny asortyment, który wypełniony po brzegi jest przede wszystkim najsolidniejszymi rozwiązaniami. Wiemy, że fotel biurowy odgrywa istotną rolę w pracy. To fundament, o który zawsze należy zadbać. My to ułatwiamy, czujnie selekcjonując to, co trafia na regały naszego internetowego sklepu. Jeśli zastanawiasz się, jakie krzesło biurowe wybrać, to znajdujesz się w dobrym miejscu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – służymy pomocą.