Zestaw Pentomino - 6 kompletów Zobacz większe

Zestaw Pentomino - 6 kompletów

150-5101

    Na zamówienie

CENA: 89,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Logiczna łamigłówka geometryczna wspaniale kształci intuicję geometryczną, rozwija zdolność spostrzegania oraz ćwiczy percepcją wzrokową. Zapewnia naukę geometrii w formie atrakcyjnej, angażującej zabawy.

Zestaw składa się z 6 kompletów pentomina (po 12 elementów każdy). Figury wykonane są z wysokiej jakości tworzywa w 6 kolorach, co gwarantuje łatwość manipulacji i wieloletnie użytkowanie.


Układanka stanowi nieocenione uzupełnienie atrakcyjnych zajęć na lekcjach matematyki na każdym poziomie kształcenia, niezależnie od stosowanych podręczników i programów nauczania.

Pentomino składa się z 12 płaskich figur geometrycznych o tej samej powierzchni, lecz zupełnie innym kształcie (stąd bierze się też nazwa układanki - każda figura składa się bowiem z 5 identycznych kwadracików podstawowych). Układając figury należy łączyć je ze sobą co najmniej po jendym boku.

Układanie pentomino może odbywać się na wielu poziomach zaawansowania. Podstawowe zadania petomina polegają na układaniu różnych prostokątów.

Na przykład należy ułożyć:

  • prostokąt o bokach 6 x 10 (jednostka = długość boku kwadracika podstawowego)
  • prostokąt o bokach 4 x 15
  • prostokąt o bokach 5 x 12
  • prostokąt o bokach 3 x 20


Następnie można zadania utrudniać, np. układać prostokąty (5x13) i kwadraty (8x8) z luką pentomina z luką w środku. Za pomocą elementów pentomina można też budować lub odwzorowywać dowolne figury.

Brak komentarzy

Napisz opinię

Zestaw Pentomino - 6 kompletów

Zestaw Pentomino - 6 kompletów

Matematyka

Napisz opinię

PRODUCENCI

CEZAS-GLOB TO:

TRANSPORT

Koszty Ustalane Indywidualnie

PŁATNOŚCI

Elastyczne warunki

WSPÓŁPRACA

Korzystne rozwiązania

PROMOCJE

Dla stałych Klientów

KONTAKT

89 533 42 65
COPYRIGHT CEZASGLOB 2019
REALIZACJA:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.