Rhizopus – pleśń chlebowa. To klasyczny przykład zarodnika pleśni. Zwróć uwagę na okrągłą strukturę w kształcie główki od szpilki. To zarodnia, używana w rozmnażaniu bezpłciowym. Zwróć również uwagę na strzępkę w kształcie nitek. Oglądana „na żywo” ta pleśń wygląda prawie jak wata cukrowa.
Penicillium (Pędzlak) – strzępki tego rodzaju pleśni rozgałęziają się na końcach. Wyglądają jak pędzelki, stąd polska nazwa – pędzlak. Pędzelki pędzlaka są dobrze widoczne w powiększeniu 400X. Penicylina – znany antybiotyk – wytwarzana jest z pleśni z gatunku Penicillium chrysogenum, pojawiającego się w większości domów.
Porosty – zauważ, że porosty wyglądają bardziej jak rośliny niż jak grzyby. Na preparacie dobrze widać jak algi połączone są z gąbczastymi grzybami.
Czernidlak – zwróć uwagę na blaszki grzyba, dobrze widoczne na tym preparacie. To tutaj rosną zarodniki i stąd są potem uwalniane. W powiększeniu 400x widać bazydiospory, czyli zarodniki połączone z podstawkami, które właśnie są uwalniane przez grzyba.
Drożdże (Saccharomyces) – są one okrągłymi organizmami jednokomórkowymi. Mogą tworzyć zarodniki, kiedy skończy się im pożywienie. Przyjrzyj się dokładnie, a zobaczysz jak drożdże pączkują – tworzą nowe komórki dzieląc się. Proces ten dobrze widać w powiększeniu 400x. Szukaj skupisk kilku komórek.
Brak komentarzy
PRODUCENCI
CEZAS-GLOB TO:
TRANSPORT
Koszty Ustalane Indywidualnie
PŁATNOŚCI
Elastyczne warunki
WSPÓŁPRACA
Korzystne rozwiązania
PROMOCJE
Dla stałych Klientów
KONTAKT
89 533 42 65
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Administrator Danych, Polityka Prywatności.