Osoby z branży IT przez większość czasu funkcjonują w trybie siedzącym, często nieświadomie pracując w pozycji asymetrycznego obciążenia, tj. pochylenia w bok, skręcenia tułowia czy zginania rąk w nadgarstkach. Niezależnie od stażu pracy przy komputerze, brak odpowiedniego zadbania o swoją postawę skutkować może nabytymi urazami kręgosłupa. Jeden z najważniejszych elementów szkieletu ludzkiego w czasie długiego siedzenia zostaje nierównomiernie obciążony na dłuższy czas, co zazwyczaj kończy się uczuciem sztywności, intensywnego bólu pleców czy zwyrodnieniem dysków kręgowych. Zważywszy na ten problem, każde krzesło biurowe obrotowe musi spełniać odgórnie podyktowane wymogi BHP. Wielu naszych Klientów pyta nas o to, jaki jest najlepszy fotel dla informatyka czy osoby, która dosłownie przesiaduje dużą część swojego dnia przy komputerze. Niestety, na to pytanie nie ma dokładnej odpowiedzi – dobrym krzesłem do pracy jest bowiem każde, które spełnia wymagania odnośnie bezpieczeństwa. Wybór modelu zależy już od preferencji Klienta.

Jakie cechy powinien posiadać fotel programisty? Odpowiadamy!

Krzesło biurowe obrotowe to jeden z elementów, bez którego bardzo ciężko jest wyobrazić sobie wygodną pracę przy komputerze. BHP określa kilka bardzo ważnych cech, jakie powinien spełniać tego rodzaju sprzęt. Należą do nich:

  • możliwość regulacji wysokości

  • posiadanie podłokietników i co najmniej 5 kółek obracanych w zakresie 360°

  • odpowiednio wyprofilowanie oparcia (zwłaszcza w części lędźwiowej)

Fotel dla informatyka powinien być mobilny, jednocześnie zachowując stabilność swojej konstrukcji. W wielu przypadkach doskonale sprawdzają się krzesła biurowe obrotowe z zagłówkiem, gdyż wspomagają one prawidłową postawę ciała podczas siedzenia. Fotel programisty powinien umożliwiać obranie pozycji jak najbardziej zbliżonej do naturalnej, by osoba siedząca nie męczyła się, zaś jej kręgosłup nie uległ zwyrodnieniom. Wymagania BHP mówią również o tym, by podczas siedzenia powinno się móc postawić stopy płasko na podłożu. W naszym asortymencie czekają liczne modele krzeseł przeznaczonych typowo dla osób związanych z branżą IT czy wykonujących pracę w pozycji siedzącej.

Dlaczego nie powinno się lekceważyć sygnałów jakie daje kręgosłup?

Nieprawidłowa postawa jest główną z przyczyn przykurczu całych grup mięśni. Te zaś po czasie zaczynają uciskać na naczynia krwionośne, częściowo lub całkowicie zaburzając przepływ krwi. Skutki? Choroby układu krążenia i schorzenia żołądkowo-jelitowe. Kręgosłup bezpośrednio oddziałuje na liczne partie ludzkiego ciała; w przypadku skoliozy może dochodzić nawet do ucisku zakrzywionego kręgosłupa na płuca czy serce, zaś ucisk nerwów szyjnych może skutkować problemami ze wzrokiem. Dyskopatia kręgosłupa to poważny problem, z którym niestety zmaga się coraz więcej osób. Odpowiednie krzesło biurowe obrotowe to wielki krok w stronę zminimalizowania ryzyka zwyrodnienia kręgosłupa, jednak ważne jest też prawidłowe siedzenie. Bardzo ważnym elementem poprawnej postawy jest wymóg, by stopy dotykały twardego podłoża; kolana nie powinny znajdować się wyżej niż biodra, tylko być zgięte pod kątem 90°. Zastosowanie się do wskazówek polecanych przez licznych ortopedów z pewnością pomoże w zachowaniu zdrowej postawy ciała.

Postaw na krzesła biurowe obrotowe od Cezas Glob i ciesz się życiem bez bólu!

Ergonomia pracy to bardzo ważny temat, a odpowiednie zadbanie o swoje stanowisko pracy porównywalne jest do dbania o zdrowie. W Cezas Glob uważamy, że jednorazowa inwestycja w odpowiednie krzesło biurowe obrotowe jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż późniejsze wizyty u ortopedy, neurologa, a nawet neurochirurga. Zwłaszcza, że jako dystrybutorzy szczególnie dbamy o to, by oferowane przez nas meble spełniały najwyższe standardy, a ich cena nie była wygórowana. Dwadzieścia lat doświadczenia i długoletnia współpraca z wieloma Klientami sprawia, że stale dążymy do bycia lepszymi. Dostarczamy nasze krzesła i fotele w każdy zakątek Polski, a dla stałych Klientów zawsze przewidujemy atrakcyjne rabaty. Dołącz do grona zadowolonych – czekamy na Twoje zamówienie!